Новини




Свято вишиванки

    Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті.

     18 травня в нашій школі було проведено свято вишиванки. Дрес-кодом дня була вишита сорочка, і все навкруги замайоріло різнобарвними візерунками української вишивки. У фойє оформлена виставка вишиванок з «бабусиної скрині» та відбулася святкова програма. Ведучі свята Білик Володимир та Штогрин Христина розповіли про  історію і традиції  вишивки  в Україні. Кожен клас вкотре порадував всіх піснями  та віршами про вишиті рушники і  сорочки, а семикласниці – яскравим танцем. У заході взяли участь  учні та вчителі школи.

     Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці відчувають себе справжніми українцями, налаштованими на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.





                                                         "Хто не знає свого минулого,

той не вартий свого майбутнього.

Хто не шанує видатних людей свого народу,

той сам не гідний пошани.”

М. Рильський

Бережуть і вшановують пам'ять про минуле свого народу учні Городницької ЗОШ І-ІІ ступенів. У нашій школі щорічно проводиться ряд заходів приурочених героїчним сторінкам нашої історії. Одним із заходів є День героїв, який провели у нашій школі 23 травня.
      День Героїв відзначають понад сімдесят років. У суворі роки німецької окупації, у час протибільшовицької збройної боротьби, українці на чолі з ОУН вшановували пам’ять Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв.
    Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

     Українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню українській нації. Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали до лав:
  • руських дружин великого князя Святослава і короля Данила
  • козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського
  • Української Галицької Армії Мирона Тарнавського
  • Січових стрільців Дмитра Вітовського
  • Армії Української Народної” Республіки Симона Петлюри
  • Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери
  • Української Повстанської Армії
  • членів визвольного руху шестидесятників
  • активістів Небесної сотні
  • воїнів АТО

Шлях нашої держави до незалежності був важким і тернистим. Не рідко доводилося платити за волю найдорожчим – життям людей.

Пам’ятати і вшановувати людей, котрі здобували нам мир і незалежність – основне завдання для кожного з нас.

     Розпочалися святкування Дня героїв із спільної молитви біля фігури Матері Божої та могил усім загиблим  за волю України. Після молитви і слів священика, учні школи запропонували усім присутнім усний журнал, в якому розкрили всі сторінки нашої історії, починаючи від доби козаччини і до сьогодення.
    Ушанувавши пам'ять про всіх Героїв України, учні школи і всі присутні вирушили пішою ходою до пам’ятника загиблим у роки ІІ світової війни та пам’ятного хреста загиблим воякам УПА Садовському та Барановському.
     Не оминули своєю увагою і зв’язкову УПА Ємілію Турчин –Оберишин та ветерана ІІ світової війни Гурського. Згпадали і про героїв сьогодення – учасників Євромайдану та воїнів АТО.
      День Героїв, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України і є символом незборимості Української Нації. Борці за волю України, які загинули в боротьбі з ворогом залишилися нескореними. Їх гаслом було “Здобудеш Українську державу або загинеш у боротьбі за неї”.

День Героїв – це день пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну.
Свято Героїв потрібно щоби на вчинках -героїв, які захищали свій край, виховувалися нові покоління захисників Батьківщини.
У всіх народів є ціла система свят, що возвеличують подвиги співвітчизників, бо на цьому будується світогляд, культура, та виховання нації.
Відзначення Дня Героїв – це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – Незалежності, розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави.
В цей день небайдужі та вдячні нащадки вивішують національні прапори для вшанування пам’яті борців за свободу кожного українця, за кращу долю та волю України і з повагою та почуттям власної гідності промовляють:
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!
СЛАВА УКРАЇНІ!




      День матері відзначають у травні , бо це є місяць Пречистої Діви Марії. У цей день люди ідуть у храм Божий, несуть квіти, співають пісні,славлять ту земну жінку, що народила Сина Божого. Своєю добротою,покорою, святістю вознеслася над нами Божа Матір Марія, щоб заступитися за нас.


Образ Божої Матері ніби ввібрав у себе всі радощі і трагедії, всі втіхи і болі материнства, став прикладом материнської вірності і самозречення, тієї сили духу, яку у важку хвилину уявити може лише материнське серце. А водночас став покровом материнства, дитинства, символом надії на добро і щастя.

В образі матері осягаємо розумом рідну Україну, мальовничу і прекрасну, страдницьку, але невмирущу Україну – край смутку і краси, радості і печалі , Україну – розкішний вінок  з ружі і барвінку, з її милозвучною мовою, задушевною піснею, чарівною вишивкою.

Мати… матуся… ненька. З цим іменем у нас асоціюється все добре, щире, людське. Це людина, перед якою ми будемо завжди в боргу, будемо вічно цілувати її руки, які підтримували нас у години радості і печалі. Мати – це берегиня домашнього тепла і затишку.

14 травня в сільському будинку культури Городниці відбувся святковий концерт з нагоди Дня матері. Тут пролунали найщиріші вітання з уст малечі дитячого садка та  школярів . Букети квітів, безліч пісень та гарний настрій отримали матері, бабусі та гості свята від діток, співучих колективів старшокласників, ансамблю учителів, активістів пісенної творчості будинку культури та танцювального колективу «Усмішка».  Організаторами свята були директор будинку культури Кравець М.П. та педагог-організатор  Чорній М.М.






Пам'ять. Це не просто частина історії. Пам'ять – це наша совість, біль, наша гордість. Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня пам’яті та примирення, присвяченого пам’яті жертвам Другої світової війни 1939-1945 рр. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше їх залишається в життєвому строю. Даються взнаки і опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. їхні груди вкриті медалями, на скронях - сивина. Але вони пам'ятають ті страшні часи, хоч часто їм і не хочеться про них згадувати.
         Символом вшанування пам’яті жертв Другої світової війни є червоний мак. Ця квітка – знак жертв усіх військових і громадянських конфліктів, а також відображення кривавого сліду від пострілу.
8 травня учні  Городницької загальноосвітньої школи вшанували пам'ть полеглим у Другій Світовій війні. Була проведена година памяті «Йде травень крізь хвилини, дні і роки, несе нащадкам спогади свої». Школярі читали поезії та виконували патріотичні пісні, тим самим віддаючи шану полеглим синам українського народу.

Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.



3  20-24 лютого у приміщенні Городницької ЗОШ відбувся тиждень  рідної мови. У бібліотеці організована книжкова виставка-композиція "Звучи, рідна мово моя чарівна". Учні мали змогу поринути у багатий світ краси української мови під час конкурсу читця-декламатора "Лунай прекрасне  наше слово". Ніжні пісні, емоційні вірші гуморески і в той же час трагічні сторінки рідної мови - все вдало переплелося під час літературно- музичної композицієї 

"Без рідної мови, без пісні,  без мами збідніє земля назавжди"






19 лютого 2017 року у приміщенні Городницької ЗОШ І-ІІ ст.відбувся виховний захід присвячений  вшанування Героїв Небесної Сотні



«Лицарство Крут! Ваш чуєм зов – невтомно далі йти!»

            29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут . Саме там у далекому 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
            Їх було триста … Студенти та гімназисти Українського народного університету,     Університету Святого Володимира та Української Кирило-Мефодіївської гімназії піднялися на захист своєї Батьківщини.  Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії під проводом  колишнього царського генерала Муравйова. Що ж було далі?.. Нерівний бій... Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Захисники, пройшовши лише семиденну військову підготовку, без сумнівів і вагань виступили проти російської армії. Їх усіх було вбито…
            Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

            30 січня учні та педагогічний колектив Городницької загальноосвітньої школи вшанували пам'ть героїв Крут. Була проведена лінійка-реквієм під назвою «Лицарство Крут! Ваш чуєм зов – невтомно далі йти!». Школярі читали поезії та виконували патріотичні пісні, тим самим віддаючи шану полеглим синам українського народу.










14 жовтня у школі зібралося багато людей. Прийшли учні зі своїми батьками, вчителі, жителі села, а також особливі гості - учасники АТО. Розпочинається Свято захисника України. Під оплески у зал заходять справжні Герої: Степанов Іван, Тихоліз Павло, Воробій Василь, Ваврущак Андрій, Паньків Роман, Лободзец Іван і Келяр Андрій. На жаль, не зміг прибути на свято Дацків Ігор, бо продовжує свою службу у зоні АТО, а також Мацелюк Василь, нині покійний. Директор школи нагороджує воїнів нагрудними знаками "Гідність і честь", які придбали за свої кошти вчителі школи, а учні дарують чудовий концерт, який підготували педагог-організатор Чорній М. М., вчитель музичного мистецтва Кравець М. П., вчителі початкових класів Кравець М. М., Хлистун Г. І., Цапик Д. Я. і Шевчук М. М. По завершенню усі піднялися у Галерею слави, де віддали честь Героям Небесної Сотні і загиблим у зоні АТО вихідцям з нашого району.












Відбувся ІІ- етап мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Тараса Шевченка


Немає коментарів:

Дописати коментар